Ölün Bizi Ayırana Dek Tiyatro Bileti, Ölün Bizi Ayırana Dek Tiyatro İnceleme, Ölün Bizi Ayırana Dek Konusu

Ölü’n Bizi Ayırana Dek

Ölü’n Bizi Ayırana Dek

Ölü’n Bizi Ayırana Dek bu sezon, izlemeye gittiğimiz pek çok oyun arasında en keyif aldığımız, bir daha gelse tekrar tekrar izlemek isteyeceğimiz oyun.

Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu ve Volkan Aktan’ın yer aldığı, konsepti PuCCa’ya ait olan oyunun senaryosu Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan’a ait. Hakan Yılmaz’ın yönettiği iki perdelik komedi oyunu, boşanmaya karar veren Cansu ve Serdar’ın, “Katil kim?” sorusuna cevap ararken, boşanmaya nasıl karar verdiklerini eğlenceli bir dil ile anlatıyor.

Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu, kuşkusuz enerjisi tutan çiftler arasında. Bu enerji de böyle güzel bir senaryo ile buluşunca ortaya izlemesi keyif dolu bir oyun çıkmış.

Adana Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Salonu’nda izlediğimiz oyun, Cansu ve Serdar’ın yaşadığı evde geçmektedir. Boşanmaya karar veren çift, mahkeme gününden bir gün önce kendileri için düzenlenen kutlama partisine katılırlar. Sabah uyandıklarında kendilerini aynı kanepede bulan Cansu ve Serdar, bir gece öncesine ait çok az şey hatırlamaktadır. Neden aynı yatakta olduklarını sorgulamaya başlayan çiftin salonda yatan cesedi fark etmesi, her ikisinde de katilin kendisi mi yoksa boşanmaya karar verdiği eşi mi ikilemini yaratır.

Siyah bir kanepe, duvara çizilmiş mutfak malzemeleri, küçük bir perde ardına çizilerek oluşturulmuş banyo, sandalye ve sahnenin bir kısmını kaplayan koliler, koliler üzerine çiftin karakter özelliklerini yansıtacak türde yapıştırılan etiketler, sahnenin bir köşesinde yatan ceset…

Her şey en sade biçimde tutularak, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Abartıya kaçmadan, az dekor ile koca bir ev sığdırılmış sahneye. Buna bir de Hakan Yılmaz ile Ebru Cündübeyoğlu’nun sorgulayamayacağımız tarzda oyunculukları eklenince ortaya hafızalara kazınacak türde bir oyun çıkmış.

Oyuncuların en arka sırdan bile görülebilen mimikleri, yerlerinde bir an bile durmadan hareket halinde olmaları. Çalan telefonlar, gelen mesajlar, sahneye girip çıkanlar, oyun esnasında inen beyaz ekrana yansıtılan görüntüler, iç içe geçen olay örgüsü. Yanlış anlaşılmalar ve dinamik senaryosu ile vodvil türünü andıran oyun; kadın erkek ilişkilerine ve evliliğe ince ince dokunuşlarda bulunarak, esprili bir dilde anlatılıyor.

18.04.2019 tarihinde Adana Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Salonunda gösterilecek oyunu izleyerek görüşlerinizi bizler ile iletişim sayfamızdan veya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go to Top