Aşk-ı Memnu Seyirciyle Buluştu

AŞK-I MEMNU

Prömiyerini İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’n da 20 Kasım da yapan Aşk-ı Memnu oyunu, 5 Aralık’ta Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirdiği gösterimle sahneyi hınca hınç doldurdu.  Adana seyircisinin yoğun ilgisiyle karşılaşan ekibin oyun sonunda basına verdiği demeçte ” Pandemi döneminde seyircilere moral vermek ve Aşk-ı Memnu ‘nun ilgi görmesinden dolayı çok mutluyuz” dedi.

Aşk-ı Memnu

Şimdi hep birlikte biraz oyunu inceleyim; Oyun, Halit Ziya Uşaklıgilin ” Aşk-ı Memnu ” adlı romanından Reverans Sanat’ın kurucularından Özge Durmuşcan tarafından uyarlandı.Oyun müzikleri Evgeny Grinko’ya ait. Pandemi sürecinde sık sık prova alan ekip, oyunun hazır olduğunu hissettiğinde ilk İskenderun seyircisi ile buluşturma kararı almış.

Oyun, ekranlarda izlediğimiz Aşk-ı Memnu ‘nun aksine romana oldukça bağlı. Seyirciyi farklı bir yorumla oyuna çekmeye çalışan ekibin enerjisi ise oyunda göze çarpan en önemli detaylardan biri. Tek mekan kullanımı tercih edilen oyunda olaylar birbiri ardına sıralanarak her an seyirciye “şimdi ne olacak?” sorusunu sorduruyor.

Peki Aşk-ı Memnu seyircisi oyuna geldiğinde neler izleyecek? Oyunda sıkça karşılaşacağımız olay örgüsü Bihter’in iç çatışması olacak. Behlül’e olan aşkı ile annesi Firdevs Hanım ve Adnan arasında kalan Bihter, kendi içinde verdiği savaşı seyirciye sıklıkla yansıtmakta. Oyuncuların yansıttıkları karakterler in uzun soluklu prova sürecinden çıkıldığının göstergesi.  Bolca Aşk, Tutku, İhanet ve İhtiras izleyeceğimiz oyunda; göze çarpan bir diğer detay ise cast dağılımı. Romanın aksine oldukça genç bir casta sahip olan oyunun enerjisi belkide bu yüzden yüksektir kim bilir 😀  2 perde 120 dakikadan oluşan oyun Trajedi/Dram türünde. Merak edenler için Kurumun sosyal medyasında sık sık oyuna ait görseller ve program detayları mevcut.

Oyuna ait detaylara bakılacak olursak: Durmuşcan ve Selvi oyuna olan inançlarını sezonda yapacakları turneler ile gösterecek gibi duruyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go to Top